WIANEK komunijny

Na samym wstępie muszę Ci się do czegoś przyznać. Będzie dziś o wiankach- to proste, gdyż o tym mówi tytuł. Zamiar był taki, że ma być krótko i …… krótko i szybko 😉

Temat wiankowy już dawno miałam poruszyć. Kilka wianków zrobiłam, tak mi się wydawało, że to było zaledwie kilka, ale jak usiadłam do zdjęć, do przeglądania tego co mam zachomikowane w komputerze, na laptopie, w telefonie i na dysku zewnętrznym to……padłam 🙂 Tak dużo?….Magda kiedy Ty to zrobiłaś 🙂 no i tak oto po długim namyśle, otwierając kolejne foldery zdjęć uzbierało się sporo wiankowych historii- od komunijnych, ślubnych, sesyjnych i w sumie te powinnam chronologicznie ująć jako pierwsze 😉 na chrzest św.

Postanowiłam podzielić zatem tę tematykę na dwie części. Dziś zajmę się wiankami komunijnymi, przede wszystkim z racji tego, iż to dobry moment- a właściwie ostatni dzwonek, aby wianek komunijny u mnie zamówić.

Na dole posta będzie informacja dotycząca- jak zamówienie złożyć.

Zazwyczaj są w kolorze białym z dodatkiem zieleni- takie preferujecie najbardziej- co jest moim zdaniem zrozumiałe. Kolory adekwatne do tego pięknego święta.

[su_custom_gallery source=”media: 2613,2616″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

[su_custom_gallery source=”media: 2650,2648″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Wianek dodaje uroku- jest bardzo dziewczęcy, niewinny, ale jeśli dodamy do niego inny kolor- np. różowy staje się bogatszy. To oczywiście rzecz gustu. Osobiście uważam, że tego typu winki są na ten dzień również jak najbardziej odpowiednie.

[su_custom_gallery source=”media: 2633,2631″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

W większości wianków, które do tej pory miałam okazję i przyjemność wykonać używałam kwiatów kalanchoe- moim zdaniem najlepsze przede wszystkim pod względem trwałości- przy dobrej pielęgnacji UWAGA- wytrzymają cały biały tydzień 😉 mam na to potwierdzenie od Klientów 🙂

[su_custom_gallery source=”media: 2670,2628″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Wianki (jak i wszystko w mojej Pracowni) tworzę z ogromną dokładnością i przede wszystkim pasją i serduchem- one mają coś ze mnie 😉 Wśród florystycznych dekoracji oprócz wianków znajdziesz u mnie również kwiaty na grzebyczku- to idealne rozwiązanie dla upięć takich jak kok.

[su_custom_gallery source=”media: 2619,2623″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Wianki wiankami, ale jest jeszcze jedna mała rzecz florystyczna, która u mnie powstała- a mianowicie dekoracja świecy, w sumie można ją wykorzystać na dwa, a nawet na trzy sposoby 😉

[su_custom_gallery source=”media: 2629,2634″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Jako ozdoba świecy lub opaska na rękę albo kwiaty do włosów.

Ale…..ale uwaga 😉

Nie tylko białe i zielone oraz z akcentami kolorystycznymi powstawały do tej pory. Zobacz poniżej jakie mam jeszcze propozycje wiankowe na I Komunię Świętą. Dla tych, którzy poszukują czegoś więcej, mam coś specjalnego i większego w swojej budowie.

[su_custom_gallery source=”media: 2659,2660″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Dzięki uprzejmości Adelto Photography mam okazję pokazać Wam wianek w pełnej komunijnej okazałości. Tak przy okazji – jeśli chcielibyście zatrzymać ten dzień w kadrze w ujęciu artystycznego oka- koniecznie dzwońcie do Adelto i rezerwujcie sesyjne terminy TUTAJ są namiary.

Wianek, który widzicie na zdjęciach wykonałam z CHAMELAUCIUM, wiem 😉 nazwa ciężka to wymówienia….kwiatuszki wyglądają jak nawoskowane i przyznacie wygląda to w całości oryginalnie. Bardzo lubię z nimi pracować.

[su_custom_gallery source=”media: 2618,2617″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Ale jak widzisz poniżej- komunijny wianek może być również troszkę inny 😉 Bardziej rozbudowany, kolorowy i wykonany głównie z róż. Ważna kwestia to taka, że tego typu wianek mimo, że zostanie przeze mnie dobrze zabezpieczony tygodnia nie wytrzyma 🙁 taka jest róża.

[su_custom_gallery source=”media: 2669,2640″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

Bardzo dziękuję Rodzicom za wrażenie zgody na publikację zdjęć dzieci 🙂

—————————————————–

Aby winek powstał – powiem Ci to w wielkim skrócie…oczywiście zaczynam od przyjęcia zamówienia, zamówienia kwiatów …ważny jest również obwód głowy dziecka. UWAGA- wianki są otwarte, czyli mają na końcach tasiemki, dzięki czemu sama dopasujesz wianek do głowy dziecka. Praca wiankowa to ok 2 godziny/ wianek 😉 dużo?mało? nie wiem 😉 uważam, że wystarczająco. Wianek otrzymujesz zapakowany i odpowiednio zabezpieczony, aby maksymalnie wydłużyć jego żywotność. Gdzie trzymamy wianek? – w lodówce 😉

[su_custom_gallery source=”media: 2676,2635″ limit=”53″ width=”350″ height=”350″ title=”never”]

 

Tak więc dziś przedstawiałam pierwszą część wiankowej przygody. Kolejny post będzie o wiankach sesyjnych i ślubnych 😉 Koniecznie zaglądnij do galerii zdjęć TUTAJ

Ciekawa jestem Waszych opinii- jeśli zechcesz zostaw komentarz, a jeśli udostępnisz post, to będę w niebo wzięta.

Dziękuję za poświęcony czas 😉

Magdalena.


ZAMÓW WIANEK:  pamiętaj- wianek odbierasz osobiście- nie wysyłam pocztą, ani kurierem.

Aby zamówić wianek proszę wyślij do mnie wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń: mój tel. 510 344 055

Ceny wianków komunijnych to : 100-200zł w zależności od grubości wianka i rodzaju użytych kwiatów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *